PLDA40-840-277DAR
Mfr.Part #
PLDA40-840-277DAR
Manufacturer
Bel
Description
PWR SUPPLY LED DVR AC/DC
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Dimming :
DALI
Power (Watts) :
40W
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Ratings :
IP67
Voltage - Output :
9V~48V
Weight :
0.772lb 350.17g
Voltage - Isolation :
3.75kV
Type :
Constant Current
Current - Output (Max) :
840mA
Efficiency :
88%
Approval Agency :
CE, cURus, PSE, TUV
Feature :
OTP, OVP, SCP
Series :
PLDA40 (40W)
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Size / Dimension :
6.61Lx1.58W x 0.99 H 168.0mmx40.0mmx25.2mm