PLA1G223H14
Mfr.Part #
PLA1G223H14
Brand :
Published :
Orientation :
H
RoHS :
Details
Number of Positions :
14
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Color :
Gray, Red
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Current Rating (Amps) :
2A
Datasheets
PLA1G223H14
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - H Latch Lock, Push-Pull