PLA1G222C14
Mfr.Part #
PLA1G222C14
RoHS :
Non-Compliant
Orientation :
C
Number of Positions :
14
Current Rating (Amps) :
2A
Color :
Gray, Red
Published :
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Datasheets
PLA1G222C14
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - C Latch Lock, Push-Pull