PLA10AS2221R5R2B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLA10AS2221R5R2B
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 1.5A 2LN TH
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Common Mode Chokes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Physical Dimension :
L18.0XB16.0XH17.5 (mm)/L0.709XB0.63XH0.689 (inch)
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.709Lx0.630W 18.00mmx16.00mm
Packing Method :
Box
DC Current :
1.5A
Termination :
Radial
Lead/Base Style :
Pin
Pbfree Code :
yes
Height :
17.5mm
Depth :
16mm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
Operating Temperature :
-25°C~60°C
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Max DC Current :
1.5A
JESD-609 Code :
e2
Number of Lines :
2
Length :
18mm
Current :
1.5A
Approval Agency :
EN
Operating Frequency :
50Hz Hz
Series :
PLA10
Inductance :
2.2 mH
Filter Type :
Power Line
Voltage - Rated DC :
250V
DC Resistance (DCR) :
100MOhm