PKM30W-1050-55-SD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PKM30W-1050-55-SD
Manufacturer
ERP Power
Description
120 & 277 VAC, 90% EFFICIENCY, R
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
Ratings :
IP20, NEMA 410
Power (Watts) :
30 W
Mounting Type :
Chassis Mount
Product Status :
Obsolete
Package :
Box
Features :
OCP, OTP, SCP
Dimming :
Analog
Current - Output (Max) :
1.05A
Termination Style :
Wire Leads
Size / Dimension :
4.19 L x 2.37 W x 1.00 H (106.4mm x 60.2mm x 25.4mm)
Type :
Constant Current
Topology :
AC DC Converter
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Number of Outputs :
1
Base Product Number :
PKM30W
Efficiency :
90%
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Series :
PKM (30W)
Voltage - Output :
10 ~ 55V
Approval Agency :
CUL, UL
Voltage - Input (Min) :
120VAC