PIR6W-1PS-48VDC-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PIR6W-1PS-48VDC-T
Manufacturer
Altech Corporation
Description
INTERFACE RELAY SPST(1NO) 48VDC
Manufacturer :
Altech Corporation
Product Category :
Solid State Relays
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
7 Weeks
Datasheets
PIR6W-1PS-48VDC-T
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V