PIC16C67-10I/PT
Mfr.Part #
PIC16C67-10I/PT
Package / Case
44-TQFP
Description
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44TQFP
Program Memory Size :
14KB 8K x 14
RoHS :
Compliant
Number of I/Os :
33
Published :
Interface :
Package / Case :
44-TQFP
Max Frequency :
20MHz
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Speed :
10MHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
85°C
Supplier Device Package :
44-TQFP (10x10)
Frequency :
10MHz
Min Supply Voltage :
4V
Max Supply Voltage :
6V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4V~6V