PI6LC48S25AZBBIEX
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PI6LC48S25AZBBIEX
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
56-VFQFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
HIFLEX ETHERNET NETWORK CLOCK GE
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Application Specific Clock/Timing
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
2.38V~3.63V
Ratio - Input:Output :
2:6
Factory Lead Time :
24 Weeks
PLL :
Yes with Bypass
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Series :
HiFlex™
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Primary Clock/Crystal Frequency-Nom :
40MHz
Supply Voltage :
2.5V
Package / Case :
56-VFQFN Exposed Pad
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Number of Circuits :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-30 Code :
S-XQCC-N56
Main Purpose :
Ethernet
Additional Feature :
ALSO OPERATES IN 3.3 V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Length :
8mm
Output :
CMOS, LVDS, LVPECL
Terminal Form :
NO LEAD
Frequency (Max) :
312.5MHz
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
Terminal Pitch :
0.5mm
Width :
8mm
Input :
CMOS, LVPECL, Crystal
Terminal Position :
QUAD
Number of Terminations :
56
Datasheets
PI6LC48S25AZBBIEX
Diodes Incorporated PI6LC48S25AZBBIEX
Application Specific Clock/Timing Diodes Incorporated PI6LC48S25AZBBIEX Overview
PI6LC48S25AZBBIEX Features
PI6LC48S25AZBBIEX Applications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Texas Instruments
    IC CLK BUF 400MHZ 1CIRC 32WQFN
  • Skyworks Solutions, Inc.
    IC CLK BUFFER PCIE 1:2 8TDFN
  • Intersil (Renesas Electronics Corporation)
    IC FAN/BUFFER DIFF 20TSSOP
    IC BUFFER 8OUTPUT DIFF 48-TSSOP
  • Skyworks Solutions, Inc.
    IC CLK GENERATOR 100MHZ 24QFN