PI5C32390QE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PI5C32390QE
Manufacturer
Diodes Incorporated
Package / Case
28-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC MUX/DEMUX 1 X 16:8 28QSOP
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage Supply Source :
Single Supply
Package / Case :
28-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Voltage - Supply :
4.5V~5.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tube
Type :
Multiplexer/Demultiplexer
Base Part Number :
Independent Circuits :
1
Circuit :
1 x 16:8
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
PI5C32390QE
Introducing Signal Switches, Multiplexers, Decoders Diodes Incorporated PI5C32390QE from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:28-SSOP (0.154, 3.90mm Width), Type:Multiplexer/Demultiplexer, Base Part Number:32390, Circuit:1 x 16:8, Operating Temperature:-40°C~85°C, PI5C32390QE pinout, PI5C32390QE datasheet PDF, PI5C32390QE amp .Beyond Signal Switches, Multiplexers, Decoders Diodes Incorporated PI5C32390QE ,we also offer 74HCT4514PW,112, SN74CB3T3245PWR, SN74CB3T3125RGYR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.