PHP00805H4421BST1
Mfr.Part #
PHP00805H4421BST1
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 5/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
630mW
Length :
2.032mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Width :
1.27mm
Resistance :
4.42kOhms
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Power (Watts) :
0.63W 5/8W
Height :
838.2μm
Series :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C