PHP00603E69R0BBT1
Mfr.Part #
PHP00603E69R0BBT1
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 69 OHM 0.1% 3/8W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
1.6256mm
Supplier Device Package :
Height :
508μm
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
375mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Width :
812.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
69Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C