PHP00603E6980BBT1
Mfr.Part #
PHP00603E6980BBT1
Description
RES SMD 698 OHM 0.1% 3/8W 0603
Length :
1.6256mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
698Ohms
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
375mW
Tolerance :
±0.1%
Published :
Power (Watts) :
0.375W 3/8W