PHP00603E6810BBT1
Mfr.Part #
PHP00603E6810BBT1
Description
RES SMD 681 OHM 0.1% 3/8W 0603
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
375mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
508μm
Supplier Device Package :
Length :
1.6256mm
Series :
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
681Ohms
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Min Operating Temperature :
-55°C