PHP00603E6731BBT1
Mfr.Part #
PHP00603E6731BBT1
Description
RES SMD 6.73K OHM 0.1% 3/8W 0603
Resistance :
6.73kOhms
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Max Power Dissipation :
375mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6256mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Series :
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm