PHP00603E66R5BST1
Mfr.Part #
PHP00603E66R5BST1
Description
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 3/8W 0603
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6256mm
Max Power Dissipation :
375mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Series :
Resistance :
66.5Ohms
Factory Lead Time :
26 Weeks
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm