PHP00603E65R7BBT1
Mfr.Part #
PHP00603E65R7BBT1
Description
RES SMD 65.7 OHM 0.1% 3/8W 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Series :
Max Power Dissipation :
375mW
Feature :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations :
2
Resistance :
65.7Ohms
Length :
1.6256mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Max Operating Temperature :
155°C