PHP00603E64R2BST1
Mfr.Part #
PHP00603E64R2BST1
Description
RES SMD 64.2 OHM 0.1% 3/8W 0603
Length :
1.6256mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Max Power Dissipation :
375mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
64.2Ohms
Power (Watts) :
0.375W 3/8W