PHP00603E61R9BBT1
Mfr.Part #
PHP00603E61R9BBT1
Description
RES SMD 61.9 OHM 0.1% 3/8W 0603
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Length :
1.6256mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
61.9Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
375mW