PHP00603E5831BBT1
Mfr.Part #
PHP00603E5831BBT1
Description
RES SMD 5.83K OHM 0.1% 3/8W 0603
Max Power Dissipation :
375mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Length :
1.6256mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
5.83kOhms
Max Operating Temperature :
155°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm