PHP00603E5560BBT1
Mfr.Part #
PHP00603E5560BBT1
Description
RES SMD 556 OHM 0.1% 3/8W 0603
Length :
1.6256mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
375mW
Resistance :
556Ohms
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm