PHP00603E52R3BST1
Mfr.Part #
PHP00603E52R3BST1
Description
RES SMD 52.3 OHM 0.1% 3/8W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Published :
Length :
1.6256mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
52.3Ohms
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
375mW