PHP00603E50R5BST1
Mfr.Part #
PHP00603E50R5BST1
Description
RES SMD 50.5 OHM 0.1% 3/8W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
0603 (1608 Metric)
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Number of Terminations :
2
Features :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Resistance :
50.5 Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Power (Watts) :
0.375W, 3/8W
Size / Dimension :
0.064 L x 0.032 W (1.63mm x 0.81mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height - Seated (Max) :
0.020 (0.51mm)
Failure Rate :
Supplier Device Package :
Brand :
Amphenol Positronic
Tolerance :
±0.1%