PHP00603E5051BST1
Mfr.Part #
PHP00603E5051BST1
Description
RES SMD 5.05K OHM 0.1% 3/8W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6256mm
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
26 Weeks
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
375mW
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Resistance :
5.05kOhms
Tolerance :
±0.1%