PHP00603E4931BST1
Mfr.Part #
PHP00603E4931BST1
Description
RES SMD 4.93K OHM 0.1% 3/8W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
Length :
1.6256mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
375mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
812.8μm
Published :
Resistance :
4.93kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Tape and Reel (TR)
Height :
508μm
Feature :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm