PHP00603E4930BBT1
Mfr.Part #
PHP00603E4930BBT1
Description
RES SMD 493 OHM 0.1% 3/8W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
508μm
Length :
1.6256mm
Supplier Device Package :
Width :
812.8μm
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Max Power Dissipation :
375mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
493Ohms
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Max Operating Temperature :
155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
Factory Lead Time :
21 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C