PHP00603E4871BBT1
Mfr.Part #
PHP00603E4871BBT1
Description
RES SMD 4.87K OHM 0.1% 3/8W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
155°C
Number of Terminations :
2
Series :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Length :
1.6256mm
Resistance :
4.87kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Feature :
Thin Film
Factory Lead Time :
21 Weeks
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Max Power Dissipation :
375mW