PHP00603E4750BST1
Mfr.Part #
PHP00603E4750BST1
Description
RES SMD 475 OHM 0.1% 3/8W 0603
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Resistance :
475Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6256mm
Max Power Dissipation :
375mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm