PHP00603E4701BST1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PHP00603E4701BST1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 3/8W 0603
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Width :
812.8μm
Resistance :
4.7kOhms
Height :
508μm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
375mW
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
1.6256mm
Series :
Power (Watts) :
0.375W 3/8W