PHP00603E46R4BST1
Mfr.Part #
PHP00603E46R4BST1
Description
RES SMD 46.4 OHM 0.1% 3/8W 0603
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6256mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
375mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
46.4Ohms