PHP00603E4641BBT1
Mfr.Part #
PHP00603E4641BBT1
Description
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 3/8W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
812.8μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Max Operating Temperature :
155°C
Feature :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Series :
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6256mm
Max Power Dissipation :
375mW
Resistance :
4.64kOhms
Height :
508μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.375W 3/8W