PHP00603E4590BBT1
Mfr.Part #
PHP00603E4590BBT1
Description
RES SMD 459 OHM 0.1% 3/8W 0603
Size / Dimension :
0.064 L x 0.032 W (1.63mm x 0.81mm)
Features :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
459 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Failure Rate :
Number of Terminations :
2
Brand :
Amphenol Positronic
Subcategory :
D-Sub Connectors
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Positronic
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Height - Seated (Max) :
0.020 (0.51mm)
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.375W, 3/8W