PHP00603E4480BBT1
Mfr.Part #
PHP00603E4480BBT1
Description
RES SMD 448 OHM 0.1% 3/8W 0603
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
21 Weeks
Max Power Dissipation :
375mW
Length :
1.6256mm
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Resistance :
448Ohms