PHP00603E4321BST1
Mfr.Part #
PHP00603E4321BST1
Description
RES SMD 4.32K OHM 0.1% 3/8W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Max Power Dissipation :
375mW
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Series :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Max Operating Temperature :
155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
21 Weeks
Length :
1.6256mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Resistance :
4.32kOhms