PHP00603E4170BBT1
Mfr.Part #
PHP00603E4170BBT1
Description
RES SMD 417 OHM 0.1% 3/8W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
Supplier Device Package :
Resistance :
417Ohms
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Max Operating Temperature :
155°C
Height :
508μm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Composition :
Thin Film
Factory Lead Time :
21 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
812.8μm
Published :
Length :
1.6256mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
375mW