PHP00603E4121BST1
Mfr.Part #
PHP00603E4121BST1
Description
RES SMD 4.12K OHM 0.1% 3/8W 0603
Max Power Dissipation :
375mW
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Tolerance :
±0.1%
Published :
Series :
Length :
1.6256mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Height :
508μm
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Width :
812.8μm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
4.12kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C