PHP00603E4120BBT1
Mfr.Part #
PHP00603E4120BBT1
Description
RES SMD 412 OHM 0.1% 3/8W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
21 Weeks
Feature :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
812.8μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Max Power Dissipation :
375mW
Length :
1.6256mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Resistance :
412Ohms
Height :
508μm
Min Operating Temperature :
-55°C