PHP00603E3921BBT1
Mfr.Part #
PHP00603E3921BBT1
Description
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 3/8W 0603
Resistance :
3.92kOhms
Composition :
Thin Film
Width :
812.8μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Height :
508μm
Length :
1.6256mm
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Factory Lead Time :
21 Weeks
Series :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
375mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Feature :
Max Operating Temperature :
155°C