PHP00603E3650BST1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PHP00603E3650BST1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 365 OHM 0.1% 3/8W 0603
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
365Ohms
Factory Lead Time :
21 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.375W 3/8W
Series :
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
508μm
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
375mW
Max Operating Temperature :
155°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Width :
812.8μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Length :
1.6256mm
Tolerance :
±0.1%