PHE840EX6220MB06R17
Mfr.Part #
PHE840EX6220MB06R17
Description
CAP FILM 0.22UF 20% 760VDC RAD
Film Capacitors
Pbfree Code :
yes
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated AC :
300V
Lead Pitch :
15mm
Packaging :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Capacitance :
220nF
FILM CAPACITOR
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V): 300, SAFETY CLASS X2
Length :
18mm
Reference Standard :
IEC60384-14
Tolerance :
20%
Package / Case :
Radial
Width :
7.5mm
Depth :
7.5mm
No
Pitch :
15mm
Height :
14.5mm