PHBC13-1R2A0081V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PHBC13-1R2A0081V
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Vertical, No Base, 2 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 81UH 6A 2LN TH
Stock
120
In Stock :
120
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Inductance @ Frequency :
81μH @ 100kHz
Series :
PHBC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Vertical, No Base, 2 PC Pin
Current Rating (Max) :
6A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Lines :
2
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
28 Weeks
Height (Max) :
1.181 30.00mm
Datasheets
PHBC13-1R2A0081V
KEMET PHBC13-1R2A0081V
PHBC13-1R2A0081V datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD