PH100S48-15
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PH100S48-15
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 15V 100W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Surface Mount :
No
Voltage - Output 1 :
15V
Size / Dimension :
3.85Lx1.61W x 0.50 H 86.0mmx41.0mmx12.7mm
Power (Watts) :
100W
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Min) :
36V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
ECCN Code :
EAR99
Terminal Position :
UNSPECIFIED
Terminal Form :
UNSPECIFIED
Reach Compliance Code :
Compliant
Pbfree Code :
No
Control Features :
Enable, Active Low
JESD-30 Code :
R-XXFM-X
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Output Voltage :
15V
Input Voltage-Nom :
48V
Series :
PH-S (100W)
Published :
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Input (Max) :
76V
Number of Functions :
1
Voltage - Isolation :
3kV
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Output (Max) :
6.7A