PH100S280-24
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PH100S280-24
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 24V 100W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Trim/Adjustable Output :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Qualification Status :
Not Qualified
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Pbfree Code :
No
Terminal Form :
UNSPECIFIED
Feature :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output Voltage :
24V
Control Features :
Enable, Active Low
Number of Functions :
1
Surface Mount :
No
Type :
Isolated Module
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
3.85Lx1.61W x 0.50 H 86.0mmx41.0mmx12.7mm
Published :
Packaging :
Bulk
Voltage - Output 1 :
24V
Power (Watts) :
100W
Series :
PH-S (100W)
Voltage - Input (Max) :
400V
Applications :
ITE (Commercial)
Package / Case :
Module
Input Voltage-Nom :
280V
Terminal Position :
UNSPECIFIED
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Current - Output (Max) :
4.2A
JESD-30 Code :
R-XXFM-X
Voltage - Isolation :
3kV
Number of Outputs :
1
Voltage - Input (Min) :
200V
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-20°C~85°C