PF2205-820RF1
Mfr.Part #
PF2205-820RF1
Description
RES 820 OHM 1% 50W TO220
Max Power Dissipation :
50W
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Size / Dimension :
0.417Lx0.177W 10.60mmx4.50mm
Resistance :
820ohm
Height :
15.0114mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
PF2205-820RF1
Riedon PF2205-820RF1
820Ohm, Thin Film,