PF2205-4R3F1
Mfr.Part #
PF2205-4R3F1
Description
RES 4.3 OHM 1% 50W TO220
16 Weeks
Supplier Device Package :
TO-220
Size / Dimension :
0.417Lx0.177W 10.60mmx4.50mm
Tube
Power (Watts) :
50W
Resistance :
4.3Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
PF2200
Length :
10.5918mm
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Tolerance :
±1%
Width :
4.4958mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
50W
Height :
15.0114mm
Max Operating Temperature :
155°C
Datasheets
PF2205-4R3F1
Riedon PF2205-4R3F1
4.3Ohms, 50W, Thin Film,