PF2205-27KF1
Mfr.Part #
PF2205-27KF1
Description
RES 27K OHM 1% 50W TO220
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
TO-220
Height :
15.0114mm
Feature :
Current Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
50W
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
50W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
27kOhms
Size / Dimension :
0.417Lx0.177W 10.60mmx4.50mm
Length :
10.5918mm
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Width :
4.4958mm
Datasheets
PF2205-27KF1
Riedon PF2205-27KF1
27kOhms, 50W, Thin Film,