PF0580.332NL
Mfr.Part #
PF0580.332NL
Description
FIXED IND 3.3UH 1.8A 63 MOHM SMD
Stock
155
In Stock :
155
RECTANGULAR PACKAGE
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
63mOhm Max
ECCN Code :
EAR99
Min Operating Temperature :
-40 °C
Series :
PF0580NL
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Wirewound
Inductance :
3.3μH
Package :
Tray
Tolerance :
±15%
Current Rating :
2.25A
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 years ago)
Wirewound
Max Operating Temperature :
125 °C
Supplier Device Package :
Current - Saturation (Isat) :
1.8A
Size / Dimension :
0.185Lx0.165W 4.70mmx4.20mm
Ratings :
Height - Seated (Max) :
3.4798 mm
Width :
4.191 mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Saturation Current :
1.8 A
Length :
4.699 mm
Packaging :
Tray
RoHS :
Compliant
Current Rating (Amps) :
1.8A
Height Seated (Max) :
0.137 3.48mm
Datasheets
PF0580.332NL
Pulse Electronics PF0580.332NL
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD