PENT1080D5600N01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PENT1080D5600N01
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER
Manufacturer :
Product Category :
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Input :
100V~240VAC
Series :
PENT1080
Data Rate :
10/100 Mbps
Mounting Type :
Desktop
RoHS Status :
RoHS Compliant
Input Connector :
IEC 320-C8 (Power), RJ45 (Data)
Compliance :
IEEE802.3af
Note :
AC Power Cord Sold Separately
Type :
Midspan Injector
Size / Dimension :
8.34Lx2.24W x 1.48 H 211.8mmx56.9mmx37.6mm
Number of Ports :
1
Current - Output :
1.42A
Feature :
OCP, SCP
Nominal Input Voltage (AC) :
100V
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
0°C~40°C
Efficiency :
80%
Output Connector :
RJ45 (Data, Power)
Power (Watts) - Per Port :
80W
Voltage - Output :
56V