PE2010JKF070R005L
Mfr.Part #
PE2010JKF070R005L
Description
RES 0.005 OHM 5% 1/2W 2010
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Resistance :
5mOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
24 Weeks
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Max Power Dissipation :
500mW
Datasheets
PE2010JKF070R005L
YAGEO PE2010JKF070R005L
PE Series, Metal Foil, 5mOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~170°C