PE2010JKE7W0R03L
Mfr.Part #
PE2010JKE7W0R03L
Description
RES 0.03 OHM 5% 1W 2010
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistance :
30mOhm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Max Power Dissipation :
1W
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Datasheets
PE2010JKE7W0R03L
YAGEO PE2010JKE7W0R03L
PE Series, Metal Foil, 30mOhm, ±5%, -55°C~170°C