PE2010JKE070R02L
Mfr.Part #
PE2010JKE070R02L
Description
RES 0.02 OHM 5% 1/2W 2010
Factory Lead Time :
31 Weeks
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~170°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
20mOhm
Datasheets
PE2010JKE070R02L
YAGEO PE2010JKE070R02L
PE Series, Metal Foil, 20mOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~170°C